11 punten
Standaardtarief
Donderdag 29 januari 2026
Als medisch specialist, ziekenhuis apotheker of huisarts wilt u uw patienten altijd de juiste medicatie voorschrijven en afleveren. Tegelijkertijd is farmacotherapie een dynamisch veld met veel veranderingen en steeds nieuwe geneesmiddelen. De cursus Medicamenteuze therapie brengt u weer helemaal op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in het vakgebied. Schrijf u daarom in voor deze cursus op donderdag 29 en vrijdag 30 januari 2026 Wij kijken ernaar uit u in het LUMC te ontvangen.
Om uw patienten de juiste geneesmiddelen aan te bieden, is het belangrijk om goed ingelicht te zijn over de laatste veranderingen en ontwikkelingen. Nieuwe middelen worden geregistreerd en vergoed, bestaande middelen raken obsoleet, of krijgen een andere plaats in de therapie. Na afloop van deze cursus, bent u helemaal bijgepraat over de ontwikkelingen in de farmacotherapie. De cursus sluit goed aan bij onderwerpen in de dagelijkse praktijk.
Op de eerste dag behandelen we de medicamenteuze behandelingen in de eerste lijn, waaronder een nieuwe vorm van anticonceptie, CGRP-remmers en DOACs. Ook worden verschillende onderwerpen met betrekking tot de oudere patient besproken, bijvoorbeeld palliatieve sedatie, statines en nierfalen. We sluiten af met de bespreking van diverse vaccins, waarbij ook alle ruimte is voor onderlinge discussie.
Op de tweede dag is het cursusprogramma eveneens gevarieerd. We starten deze dag met een aantal actuele onderwerpen zoals pandemic preparedness en het voorschrijven van GLP agonisten zoals Ozempic. Ook wordt aandacht besteed aan cardiovasculaire onderwerpen, bijvoorbeeld hart en vaatziekten in diverse etnische populaties en man vrouw verschillen bij cardiovasculaire therapie. De dag wordt afgesloten met de onderwerpen oncologie en toegankelijkheid van dure geneesmiddelen.