Uw voorkeursnascholingen gratis in uw inbox? Registreer nu.

Huisartsen Advies Groep

Online
2 punten
Accreditatie Bureau Cluster 1 (ABC1)
Standaardtarief
€ 75.00
Donderdag 5 juni 2025
van
19:00 tot 20:45
Meer info & inschrijven

De diagnostiek van astma en COPD is complex. De anamnese is uitgebreid en behoort aangevuld te worden met spirometrie. Echter lang niet altijd is daarmee de diagnose direct helder.

Het is op de eerste plaats en vooral voor de patiënt van belang dat er uiteindelijk een goede diagnose wordt gesteld, zodat een passende behandeling en begeleiding kan worden gestart. Daarnaast is het ook voor de praktijkvoering van belang te weten wie nu echt astma of COPD heeft, zodat bijvoorbeeld de organisatie van de spreekuren van de POH daarop kan worden afgestemd.

De cursus behandelt diagnostiek van astma/COPD, maar gaat wel uit van enige basiskennis. De astma/COPD-anamnese wordt minstens in theorie bekend verondersteld, evenals de principes van het interpreteren van de longfunctie. Ook voor cursisten die niet zelf de longfunctie uitvoeren en/of interpreteren is deze cursus geschikt, omdat zij ook te maken krijgen met diagnostische twijfels in de interpretatie van anderen, experts. De cursus is interactief van opzet:.


Accreditatie:
Accreditatie Bureau Cluster 1 (ABC1)

Competenties:
Onbekend

ICPC Codes:
Onbekend

- ADVERTENTIE -

Locatie

Online, Online

Meer nascholingen van Cahag

Uitgelicht